Image
Image

Hydraulic Bolt Tensioning Cylinder type ES, single-stage

Krótki i szeroki design

 • Aplikacje promieniowo otwarte, ale ograniczone w pionie

Opatentowane funkcje bezpieczeństwa

 • Koncepcja bezpieczeństwa ITH składa się z opatentowanego licznika cykli, uchwytu bezpieczeństwa i urządzenia bezpieczeństwa złamania

Standardowa i na dużą skalę

 • Do połączeń śrubowych M16 (5/8 ") do góry

Hydraulic Bolt Tensioning Cylinder type ES, single-stage

Aplikacje

Image

Zastosowanie głowicy pompy Triplex z czterema ITH BTC typ ES 42

Jednoczesne wstępne naprężenie śrub (przy użyciu 4 napinaczy jednocześnie, ITH Multi-Tensioning) umożliwia równomierne i precyzyjne przyłożenie siły naprężenia wstępnego. Poprawia to jakość i trwałość połączenia śrubowego. Ewentualne ryzyko wycieków jest znacznie zmniejszone.

Image
Ten cylinder napinający śrubę ITH typu ES 27 i pompa hydrauliczna ITH Micro-MAX 72 z cyfrowym zdalnym sterowaniem są stosowane na połączeniu fundamentowym (M27, jakość śrub 10.9) w urządzeniu wywiewnym do browaru. Po osiągnięciu pełnego ciśnienia hydraulicznego nakrętkę sześciokątną dociska się za pomocą bezpośredniego napędu zębatego za pomocą ręcznego klucza dynamometrycznego. Ręczny klucz dynamometryczny umożliwia zastosowanie kontrolowanego momentu obrotowego do każdej nakrętki.

Kompaktowe pompy serii Micro-MAX są przeznaczone do prac serwisowych.

Image
Złącze łopatkowe turbiny wiatrowej, napinane ITH BTC typ ES 36 - 670 (M36 o sile naciągu 670 kN). Ten BTC ma elastyczny pasek do noszenia, blok hydrauliczny z licznikiem cykli i polerowaną powłokę powierzchni.
Image
Cztery cylindry napinające typu ES są wstępnie zamontowane, aby jednocześnie i dokładnie dokręcić śruby pokrywy kołnierza (ITH Multi-Tensioning). Po szybkiej instalacji 4 napinaczy wszystkie są połączone z 4-drogowym blokiem rozdzielczym i podłączone do pompy hydraulicznej ITH. Pokrywa kołnierza ANSI jest zamykana w precyzyjny i jednolity sposób, minimalizując ryzyko wycieków.
Image
Jednoczesne i równomierne napinanie 4 śrub z łbem cylindrowym M30x2 (ITH Multi-napinanie) silnika z siłownikiem napinającym typu ES 30-430 (Siła napinająca 430 kN).

Funkcje

Image

Opcjonalna powłoka niklowo-chromowa, która zapobiega korozji. Standardowe cylindry napinające śruby są chronione polerowaną powłoką.

Image

Koncepcja bezpieczeństwa ITH dla cylindrów napinających śruby obejmuje: opatentowany licznik cykli, opatentowany uchwyt bezpieczeństwa i opatentowane urządzenie bezpieczeństwa pękania.

Image
 • Liczy każdy cykl ciśnienia narzędzia i wyraźnie wyświetla bieżący cykl
 • Oferuje łatwy sposób śledzenia procedur roboczych dla użytkowników
 • Ulepszone zarządzanie narzędziami dzięki śledzeniu cykli okresów konserwacji i serwisu, co sprzyja bezpiecznym warunkom pracy
Image

Zwiększa prędkość roboczą narzędzia. Zintegrowany automatyczny powrót tłoka popycha tłok z powrotem do pierwotnej pozycji początkowej po zwolnieniu ciśnienia hydraulicznego (zmiana położenia tulei następuje nawet przy pokrywie cylindra).

Image

Przyspieszenie montażu: ustawienie cylindra napinającego śruby wewnętrzna tuleja obrotowa automatycznie dostosowuje się i zawiera nakrętkę. Wycięcie kontrolne w podstawie wspornika umożliwia łatwą kontrolę wzrokową, aby sprawdzić, czy nakrętka leży równo z powierzchnią przed podniesieniem ciśnienia napinacza śrub.

Image

Cylinder napinający ITH typu ES ma budowę modułową:

 1.  Dostosuj do różnych profili gwintów z wymiennymi częściami. Jeden napinacz śrubowy może pasować do różnych profili gwintów za pomocą odpowiedniej tulei zmiany.
 2. Dostosuj do różnych nakrętek i podkładek z wymiennymi częściami. Wspornik narzędzia można zmienić, aby dostosować go do wszystkich wariantów ustawień nakrętek i podkładek.
  - Napęd sworznia (lewy) : wspornik z okienkiem dostępu do dokręcania nakrętki za pomocą sworznia obrotowego. Może być stosowany bezpośrednio z nakrętkami okrągłymi z rowkiem lub z tuleją obrotową pasującą do nakrętek sześciokątnych i innych niestandardowych nakrętek.
  Napęd zębaty (prawy) : Standardowy wspornik z dołączonym napędem zębatym do dokręcania nakrętki za pomocą zapadki ręcznej. Można stosować do wszystkich nakrętek sześciokątnych i innych niestandardowych .
 3. Dostępne są różne opcje bloków hydraulicznych w zależności od wymagań aplikacji.
Image

W zależności od wymagań aplikacji można wybrać różne konfiguracje połączeń hydraulicznych:

 1. Standard: poziomy z licznikiem cykli
 2. Przyłącze hydrauliczne z wieloma naprężeniami: złącza  męskie i żeńskie na bloku hydraulicznym, z licznikiem cykli lub bez
 3. Bez licznika cykli : poziomy lub pionowy.

Wszystkie połączenia poziome są kompatybilne z opcjonalnym uchwytem bezpieczeństwa (po lewej).

Image

Przez szczelinę pomiarową - otwór w tulei zmiany - Cylindry napinające śruby typu ES są gotowe do opcjonalnego systemu dokumentacji cyfrowej (system PSD / PD). Za pomocą dołączanego cyfrowego miernika można zmierzyć zrealizowane wydłużenie każdej śruby. Umożliwia to porównanie zrealizowanej siły każdego połączenia śrubowego z szeregu operacji śrubowania.

Image

Pasek do noszenia jest trwały, a jednocześnie elastyczny, co ułatwia obsługę. W przypadku napinaczy o większych rozmiarach ITH oferuje pneumatyczne wyważarki sprężynowe do łatwego podnoszenia i przenoszenia. Ponadto otwory po bokach można wyposażyć w pętle do transportu dźwigami.

Image

Napęd zębaty steruje obrotem nakrętki podczas procesu napinania i jest zgodny ze standardowymi zapadkami ręcznymi (1/2 ”lub 1/4”).

Funkcjonowanie

Typ ES (jednostopniowy): Krótka i szeroka konstrukcja do promieniowo otwartych, ale ograniczonych prześwitów pionowych

Standardowy zakres

 • konstrukcja dla jakości śrub 10.9: M16 do M150
 • konstrukcja dla jakości śrub 8.8: M16 do M110

Na specjalne zamówienie mogą zostać dostarczone specjalne cylindry, niestandardowe konstrukcje dla śrub o jakości 5.6, 6.8 lub 12.9 lub innych jakości śrub.

Występ gwintu
Minimalny występ gwintu śruby nad nakrętką: 1,0 xd śruby (w zależności od siły obciążenia wstępnego; d = średnica wewnętrzna gwintu).

Cylindry napinające śruby mogą być używane w następujących konfiguracjach elementów złącznych:

Nakrętki sześciokątne

 1. ISO 4032: Nakrętki sześciokątne (poprzednio DIN 934)
 2. DIN 2510-5: Nakrętki sześciokątne
 3. EN 14399-4: Połączenia śrubowe o wysokiej wytrzymałości na naprężenia wstępne dla konstrukcji stalowych (poprzednio DIN 6915)
 4. Ciężkie nakrętki sześciokątne
 5. Nakrętki sześciokątne według projektów klienta


Okrągłe nakrętki:

 1. Nakrętki okrągłe z otworem promieniowym
 2. Okrągła nakrętka z otworami środkowymi
 3. ITH Nakrętki okrągłe RMS / RMZ
 4. Nakrętka okrągła IHF
 5. Nakrętki okrągłe według projektów klienta

Dane techniczne

Image

ITH Cylinder napinający śruby typu ES dla śrub klasy 8,8 i 10,9, od M16 (5/8 ") do M110 (4 1/4") 

Skontaktuj się z nami w celu :

 • jakości śrub 5.6, 6.8 i 12.9
 • specjalne niestandardowe projekty
 • dalsze informacje techniczne
 • bezpłatne konsultacje techniczne

Z przyjemnością udzielimy porady na temat indywidualnego połączenia śrubowego.

Opis produktu cylindra napinającego sworzeń typu ES

Metoda rozciągania ITH: Proces skręcania

 1. Cylinder napinający śrubę przykręca się do śruby za pomocą ręcznego klucza dynamometrycznego lub klucza do nakrętek akumulatora.
 2. Obliczone ciśnienie jest generowane przez pompę wysokociśnieniową ITH. Powoduje to wydłużenie śruby bez skręcania i tarcia. Ciśnienie hydrauliczne na pompie jest wprost proporcjonalne do siły obciążenia wstępnego siłownika napinającego śrubę, która jest przykładana do śruby.
 3. Po osiągnięciu ciśnienia nakrętkę dokręca się za pomocą ręcznego klucza dynamometrycznego do kontrolowanego momentu obrotowego.

Zalety metody rozciągania ITH w porównaniu do metod konwencjonalnych

W konwencjonalnym systemie (metoda momentu obrotowego) siła obciążenia wstępnego jest przykładana w procesie montażu, który pokazuje naprężenia skręcające i tarcia na nakrętce i śrubie poprzez dokręcenie ich razem. Podczas tego procesu narzędzie do dokręcania musi działać w kierunku momentu skoku gwintu i tarcia na gwincie na obu powierzchniach układania. Podczas procesu łączenia tarcie nici, tarcie głowy i moment skoku gwintu łączą się. Wartość momentu i momentu gwintu może wynosić 90% końcowej wartości momentu obrotowego.

Wstępne obciążenie zespołu wykazuje duże odchylenie oparte na odchyleniu wartości tarcia gwintu i pod łbem wolta. Wartość tarcia według klasy tarcia B pokazuje odchylenie od 0,08 do 0,16, przy tych wartościach siła obciążenia wstępnego może się różnić o około 100%.