Image
Image

Type ESX single-stage, Quick Exchange

Innowacyjna szybka wymiana ITH

 • Innowacyjny mechanizm szybkiej wymiany ITH nadaje serii nazwę.
 • Szybka wymiana umożliwia szybką wymianę tulei wymiennych, dzięki czemu ESX nadaje się do różnych profili gwintów i średnic śrub.
 •  Do wymiany nie jest wymagane żadne dodatkowe narzędzie.

Zaprojektowany, aby spełnić standardy kołnierzy

 • Bardzo kompaktowe wymiary narzędzi i napięcia wstępne są zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​popularnych standardów kołnierzy, takich jak:
  ASME
  ANSI
  MSS
  DIN EN ISO
  VDI
  Normy krajowe
  i więcej
 • Zoptymalizowana konstrukcja umożliwia ESX do wielokrotnego napinania ITH - nawet przy mniejszych wymiarach kołnierza. Poprzez jednoczesne dokręcenie wielu śrub uszczelnienie kołnierzy otrzymuje równomierny i precyzyjny rozkład obciążenia. To znacznie zmniejsza ryzyko wycieków.

Funkcje:

 • Z automatycznym powrotem tłoka dla szybszych procedur śrubowania

Opatentowana koncepcja bezpieczeństwa ITH:

 • Opatentowany licznik cykli ITH, bezpieczeństwo.

Type ESX single-stage, Quick Exchange

Aplikacje

Image
Typ ESX - wielokrotne napinanie na kołnierzu

Podczas dokręcania śrub na kołnierzu zaleca się jednoczesne dokręcenie wielu śrub. To znacznie zmniejsza ryzyko wycieków. 

Podczas wielokrotnego napinania ITH wiele cylindrów napinających śruby (dla 25%, 50%, 70% lub 100% wszystkich połączeń śrubowych na kołnierzu) jest połączonych z jednym obwodem hydraulicznym i jedną pompą hydrauliczną.
Obwód hydrauliczny można ustawić równolegle lub szeregowo. Dlatego siły obciążenia wstępnego są równomiernie przenoszone na połączenie śrubowe, a uszczelnienie otrzymuje równomierny rozkład obciążenia.

Funkcje

Image
Innowacyjny mechanizm szybkiej wymiany ITH

Innowacyjny ITH Szybkie E x mechanizm zmiany daje ESX-Series swoją nazwę.

Obracając pierścień można odblokować, co umożliwia łatwą wymianę tulei wymiany. Nie jest wymagane żadne dodatkowe narzędzie, które upraszcza i przyspiesza proces wymiany. Oznaczenia „zablokowany” i „odblokowany” na elemencie pierścieniowym dają użytkownikom wyraźną orientację.

Poprzez wymianę tulei wymiennych (część, która styka się z gwintem śruby), cylinder napinający śrubę może być stosowany do różnych profili gwintów i wymiarów śrub. Prowadzi to do większej elastyczności i niższych kosztów dla użytkowników.

Image
Zoptymalizowana konstrukcja kołnierzy

Aby zastosować dany materiał w najbardziej wydajny sposób, niektóre bardzo zwarte konstrukcje kołnierzy oferują tylko niewielką odległość od środka śruby do rury. Kołnierze z większymi szyjami mogą zmniejszyć przestrzeń przeznaczoną na narzędzia do śrubowania.

Cylindry napinające śruby ITH typu ESX są zaprojektowane tak, aby spełnić te wymagania dzięki zmniejszonej średnicy zewnętrznej i zmniejszonemu podparciu. Parametry projektowe, a także siły napięcia wstępnego można zaprojektować tak, aby odpowiadały specyfikacjom ze wspólnych standardów kołnierzy.

Image
Modułowa konstrukcja

Wymień moduł tulei

 1. Jeden hydrauliczny siłownik napinający śruby ITH może być wyposażony w różne tuleje wymienne w celu dopasowania do różnych profili gwintów lub średnic śrub.
 2. Elastyczny element pierścieniowy cylindrów napinających śruby ITH typu ESX naprawia tuleję zmiany podczas pracy (szybka wymiana ITH).
 3.  Kwadratowe napędy u góry umożliwiają odkręcanie tulei zmiany przez nakrętki w celu przyspieszenia procesu śrubowania.
 4. Tuleje wymienne można zaprojektować z otworem pionowym, aby były gotowe do pomiaru zmiany długości (system ITH PD / PSD). Zmiana długości śruby podczas śrubowania jest pośrednią metodą pomiaru przyłożonej siły napięcia wstępnego.
 5. Czerwony znak kontrolny na górze tulei zmiany wskazuje maksymalną piastę, a zatem zwiększa bezpieczeństwo.

Moduł wsparcia

 1. Jeden hydrauliczny siłownik napinający śrubę ITH można wyposażyć w różne moduły nośne w celu dopasowania do różnych konstrukcji nakrętek i podkładek.
  Podpory można zaprojektować tak, aby pasowały do ​​wszystkich popularnych konfiguracji podkładek śrubowo -nakrętkowych, takich jak na przykład:
  DIN ISO
  Nakrętki sześciokątne Heaby Standard
  HV Standard
  ITH Nakrętki RMS lub RMZ, IHF Nakrętki
  Nakrętki sześciokątne, nakrętki okrągłe z promieniowymi otworami, niestandardowe nakrętki i podkładki .

Wycięcie kontrolne na spodzie wspornika umożliwia wizualne kontrolowanie, czy nakrętka ma kontakt z powierzchnią.

Obracający się rękaw

 • Tuleja obrotowa jest częścią modułu nośnego, która otacza nakrętkę promieniowo.
 • Sprężynowane tuleje obrotowe automatycznie centrują się na nakrętce, co prowadzi do szybszego montażu cylindra napinającego śruby na złączu śrubowym.
 •  Przy zastosowaniu nakrętek z otworami promieniowymi tuleja obrotowa nie jest wymagana. Nakrętka jest odrzucana za pomocą drążka regulacyjnego przez okienko regulacyjne.

Direct geardrive

 •  Przyspiesza i oferuje kontrolowane momentem obrotowym nakrętki obniżające za pomocą ręcznego klucza dynamometrycznego (dostępne kwadratowe napędy od 1/4 do ½)

Moduł złącza hydraulicznego

 • Pionowa lub pozioma
 • Z opatentowanym licznikiem cykli lub bez niego
 •  Z lub bez wielozłącza ITH zalecanego do zastosowań kołnierzowych
 •  Z lub bez opatentowanej osłony ochronnej ITH

Urządzenie do przenoszenia

 • Mocny i elastyczny pasek do przenoszenia ułatwiający obsługę. Opcjonalnie wersja z prętem stalowym.
Image
Funkcje opcjonalne

Opcjonalne funkcje jak na zdjęciu:

 1. Opatentowany licznik cykli ITH: Zlicza i wyświetla cykle ciśnieniowe oraz oferuje łatwe informacje na temat konserwacji narzędzia.
 2.  Powłoka NIOX: opcjonalna powłoka niklowo-chromowa zapewnia dodatkową ochronę przed korozją.
 3.  Opatentowana przez ITH nasadka ochronna z uchwytem: chroni złącze hydrauliczne, zwiększa ergonomię obsługi i bezpieczeństwo pracy.
 4.  Konstrukcja nośna dla okrągłych nakrętek z promieniowymi otworami.

Dane techniczne

Image

Skontaktuj się z lokalną osobą odpowiedzialną za konsultacje, pytania techniczne, indywidualne projekty lub inne specyfikacje śrub. Z przyjemnością udzielimy porady.

Zastrzeżenia techniczne i modyfikacje zastrzeżone.

Image